Operacja "załatwić Jakubasa"

ONO
16-06-2014, 12:57

Zbigniew Jakubas, wymieniany na nagraniach opublikowanych przez Wprost, komentuje całą sprawę specjalnie dla "PB".

ZBIGNIEW JAKUBAS, inwestor giełdowy, współwłaściciel Mennicy Polskiej:


Konstytucyjny minister mówi wprost, że chce „załatwić” człowieka, który od 30 lat prowadzi w Polsce biznes, zatrudnia ludzi, uczciwie płaci podatki i niczego się nie boi. To powoduje, że nie czuję się w tym państwie bezpiecznie.

Zbigniew Jakubas, fot. Grzegorz Kawecki
Zobacz więcej

Zbigniew Jakubas, fot. Grzegorz Kawecki

Minister kombinuje, jak odebrać giełdowej Mennicy Polskiej część biznesu. Jeśli państwo chce bić monety w państwowej firmie, mogło o tym z mennicą rozmawiać na zasadach czysto biznesowych. Gdy dodam, że Mennica Polska przez kuriozalne przesłanki ma wstrzymany wielomilionowy zwrot VAT, a Feroco, inna moja firma, zapłaty za wykonane dla państwowej kolei prace, to trudno nie określić tego działania jako „załatwić Jakubasa”.

Z takimi metodami miałem do czynienia w stanie wojennym, nigdy nie przypuszczałbym, że posunie się do nich Platforma Obywatelska. Taśmy dowodzą też, że po siedmiu latach każdemu rządowi przewraca się w głowie i niektórzy ministrowie czują się właścicielami państwa. Mam nadzieję, że wyborcy będą o tym pamiętali.

Przypomnijmy, że w publikowanej we Wprost rozmowie Marka Belki z Bartłomiejem Sienkiewiczem pojawia się temat Mennicy Polskiej, kontrolowanej przez Zbigniewa Jakubasa:

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Operacja "załatwić Jakubasa"