OPIS-Produkcja przemysłu w RFN spadła o 3,7 proc.

Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A.
opublikowano: 09-05-2001, 12:53

BERLIN (Reuters) - Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w marcu o 3,7 procent po wzroście o 0,6 procent w lutym, podało w środę niemieckie Ministerstwo Finansów.

"Słabość gospodarki zaczyna wpływać na produkcję przemysłową" - głosi komunikat. Równocześnie ministerstwo spodziewa się, że marcowe dane zostaną jeszcze skorygowane do góry.

Po ostatnich danych o spadku zamówień w niemieckim przemyśle o 4,4 procent, analitycy byli przygotowani na słabsze dane o produkcji przemysłowej. Ich prognozy wahały się jednak od spadku o 3,3 procent do wzrostu o 0,2 procent.

Zdaniem ministerstwa najgorsza sytuacja panuje w budownictwie, gdzie tylko w marcu produkcja spadła aż 13,6 procent.

Mimo tak złych danych analitycy są przekonani, że podczas czwartkowego posiedzenia Europejski Bank Centralny (ECB) nie obniży stóp procentowych.

"ECB nie skupia się na konkretnym kraju. Spowolnienie dotyka Niemiec, ponieważ są one szczególnie związane z USA" - powiedział David Kohl, ekonomista z Bank Julius Baer we Frankfurcie.

"Natomiast gospodarka całej strefy euro jest napędzana główne popytem wewnętrznym, dlatego nie spodziewam się by ECB obniżył stopy wcześniej niż w sierpniu" - dodał.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / OPIS-Produkcja przemysłu w RFN spadła o 3,7 proc.