OPIS1-Amica podtrzymała plan zysku na 2002 r.

PEKAES Spółka Akcyjna
23-08-2002, 15:31

(Depesza uzupełniona o dodatkowe szczegóły)

WARSZAWA (Reuters) - Amica Wronki, która w pierwszym półroczu wypracowała 1,3 miliona złotych zysku podtrzymała całoroczną prognozę zysku opiewającą na 14,9 miliona złotych i plan sprzedaży na poziomie 955 milionów złotych, poinformował prezes firmy, Wojciech Kaszyński.

"Nie widzimy zagrożenia dla wykonania prognozy" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Kaszyński.

Prezes dodał, że produkcja i sprzedaż sprzętu AGD charakteryzuje się sezonowością i historycznie spółka miała zawsze większe zyski w drugiej połowie roku.

W pierwszym półroczu przychody ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 12,5 procent do 410,9 miliona złotych. W całym zeszłym roku osiągnęły 856 milionów złotych. Zysk netto w zeszłym roku wyniósł pięć milionów złotych.

Jacek Rutkowski, przewodniczący rady nadzorczej Amiki, poinformował też, że na pewien czas spółka rezygnuje z pozyskania inwestora branżowego. Wcześniej zapowiadała, że chce pozyskać partnera, być może z Dalekiego Wschodu.

Rutkowski powiedział, że w ciągu kilku tygodni powinna zostać przeprowadzona transakcja sprzedaży należących do Amiki około jednego miliona własnych akcji, stanowiących 11,4 procent kapitału.

Analitycy sądzą, że akcje spółi mogą cieszyć się zainteresowaniem funduszy emerytalnych. Problem tylko - po jakiej cenie.

Transakcje przeprowadzić na CDM Pekao SA. Amica zamierza sprzedać akcje za nie mniej niż 40 złotych za sztukę. W piątek o godzinie 15.10 akcje spółki wyceniano na 37,2 złotego.

"Wydaje się, że w obecnych warunkach rynkowych ta cena jest zbyt wysoka i w tak krótkim czasie raczej nie uda się sprzedać tego pakietu" - powiedział zarządzający w jednym z funduszy emerytalnych.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PEKAES Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OPIS1-Amica podtrzymała plan zysku na 2002 r.