OPIS1-MSD może zostać inwestorem strategicznym Lety

Krak-Brokers SA
opublikowano: 04-04-2001, 15:19

(Depesza zuzpełniona o informacje na temat potencjalnego inwestora Lety)

WARSZAWA (Reuters) - Leta SA planuje emisję 3.460.000 nowych akcji, które obejmie inwestor strategiczny, gdańska spółka MSD, podała Leta w środowym komunikacie.

"Leta wyraża wolę przeprowadzenia publicznej emisji akcji w ilości 3.460.000 akcji w terminie do 30 września 2001 roku, skierowanej do MSD Sp z oo. MSD wyraża wolę objęcie wymienionej emisji w całości" - poinformowano w komunikacie.

Jak powiedział Reuterowi prezes MSD szczegółów dotyczących potencjalnego zaangażowania kierowanej przez niego firmy w Letę należy się spodziewać w przyszłym tygodniu.

"Trwają pewne rozmowy na temat inwestycji w spółkę Leta. Myślę, że więcej szczegółów będzie można podać w przyszłym tygodniu. Wowczas powinny zapaść jakieś decyzje" - powiedział w środę Marcin Kowalczyk.

MSD zajmuje się dystrybucją komponentów komputerowych i jak powiedział jej prezes "działa w szeroko rozumianej branży IT".

Leta podała, że pozyskanie inwestora "wraz z produktem wiodącym" jest kolejnym etapem realizacji programu restrukturyzacyjnego. Zakłada on odejście od działalności w branży motoryzacyjnej. Firma podawała wcześniej, że chce zająć się leasingiem, głównie nieruchomości.

W połowie marca Leta informowała też, że planuje sprzedaż majątku trwałego, niezgodnego z planowanym profilem działalności.

Środki z tego tytułu zostaną przeznaczone na obniżenie krótkoterminowego zadłużenia firmy. Według informacji prasowych wynosi ono ponad 20 milionów złotych, a łączne zobowiązania sięgają 40 milionów złotych. Po czterech kwartałach 2000 roku strata netto Lety wyniosła 5,8 miliona złotych wobec 2,1 miliona złotych netto rok wcześniej.

((Paweł Florkiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, pawel.florkiewicz@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krak-Brokers SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OPIS1-MSD może zostać inwestorem strategicznym Lety