(Depesz uzupełniona o cytat z komunikatu giełdy)
WARSZAWA (Reuters) - Raiffeisen zlikwiduje biuro maklerskie w Polsce Raiffeisen Capital & Investment, powiedział Reuterowi we wtorek Janusz Rudzki, członek zarządu biura.
"Dzisiaj podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariusze podjęli decyzję o likwidacji biura maklerskiego" - powiedział Rudzki.
Dodał, że decyzja wchodzi w życie od wtorku.
"Zarząd giełdy postanawia zawiesić działalność na giełdzie członka giełdy Raiffeisen Capital & Investment Polska SA od dnia 14 listopada do czasu podjęcia przez radę giełdy uchwały o wykluczeniu tego członka giełdy z działania na giełdzie" - poinformowała GPW w komunikacie.
Pod koniec września z powodu spowolnienia gospodarczego, dekoniunktury na giełdzie swoje biura maklerskie zamknęły Wood & Company oraz Robert Fleming.
Na początku listopada z licencji na prowadzenie działalności bankowej zrezygnował Bank of America, jeden z najaktywniejszych graczy walutowych w kraju. Natomiast o likwidacji swojej spółki zarządzania aktywami informował holenderski ABN Amro.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, [email protected]))