OPIS1-Rząd planuje dokapitalizowanie ARP akcjami SP

05-03-2003, 12:45

WARSZAWA (Reuters) - Rząd przewiduje, że Agencja Restrukturyzacji Przemysłu (ARP) zostanie dokapitalizowana akcjami przedsiębiorstw, w których skarb państwa ma udziały, powiedział w środę sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Jacek Piechota.

"Przewidujemy dokapitalizowanie ARP (akcjami spółek) skarbu państwa. Skala dokapitalizowania zależeć będzie od programów restrukturyzacyjnych przedłożonych przez zarządy stoczni" - powiedział dziennikarzom Piechota.

Jakie będą to spółki, nie powiedział. Stocznia Gdynia jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, podobnie jak i Stocznia Szczecińska Nowa.

We wtorek Rada Ministrów zdecydowała, że Skarb Państwa przekaże Kompanii Węglowej (KW) do 3,3 procent akcji Telekomunikacji Polskiej SA. Z kolei resort skarbu podał, że rząd nie zamierza w najbliższym czasie przeznaczać akcji telekomu na dokapitalizowanie innych spółek skarbu państwa.

Ostatnio jeden z przedstawicieli rządu mówił o możliwym dokapitalizowaniu akcjami TPSA Stoczni Gdynia. Miałby to być około jeden procent akcji TPSA.

Obawy o to, że na rynek trafią po raz kolejny akcje TPSA powodują, że spółka jest notowana na najniższych poziomach od lipca 2002.

Skarb państwa dysponuje także pakietami akcji innych spółek giełdowych, w tym około 44-procentowym pakietem KGHM.

((Autor: Paweł Kozłowski; Redagował: Marcin Gocłowski; warsaw.newsroom@reuters.com;

Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: kuba.kurasz.reuters.com @reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OPIS1-Rząd planuje dokapitalizowanie ARP akcjami SP