OPIS2-Członek RPP Janusz Krzyżewski zginął w wypadku

Wojciech Surmacz
opublikowano: 05-07-2003, 18:28

WARSZAWA (Reuters) - Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Janusz Krzyżewski zginął w wypadku samochodowym, poinformował Reutera przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Wypadek miał miejsce na terenie południowo-zachodniej Bułgarii, przez którą Janusz Krzyżewski wraz z żoną jechał na urlop do Grecji. Jak podało TVN24 Opel Vectra, którym jechał z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i zsunął się z 3-metrowego nasypu. Inne szczegóły tragedii nie są znane.

"Siedział obok mnie na posiedzeniach Rady. Był to człowiek bardzo życzliwy, nie chowający w sercu urazy. Zawsze trzeźwo oceniał rzeczywistość" - powiedziała Reuterowi Wiesława Ziółkowska z RPP.

"Jesteśmy w szoku. Był bardzo dobrym kolegą, bardzo dobrym członkiem naszego zespołu. Był bardzo dobrym prawnikiem. Bardzo koleżeński. Osobiście miałem z nim bardzo częste kontakty - obaj jesteśmy z Warszawy i co dzień spotykaliśmy się w banku" - powiedział Dariusz Rosati z Rady. "Szkoda, naprawdę szkoda" - dodał.

Janusz Krzyżewski urodził się 19 kwietnia 1938 roku w Krzemieńcu. Był absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W 1992 roku pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Był też członkiem Komisji Papierów Wartościowych, a od 1994 roku członkiem Rady Giełdy.

Janusz Krzyżewski był wykładowcą prawa bankowego i prawa instrumentów finansowych na Wydziale Ekonomii i Finansów UW oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

((Autor: Paweł Florkiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: pawel.florkiewicz.reuters.com @reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Surmacz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / OPIS2-Członek RPP Janusz Krzyżewski zginął w wypadku