Opolskie PPP bez ofert

ANP
opublikowano: 08-09-2010, 00:00

Inwestycja za 18,5 mln zł stoi pod znakiem zapytania. Miasto rozważy więc zmianę formuły przetargu.

Inwestycja za 18,5 mln zł stoi pod znakiem zapytania. Miasto rozważy więc zmianę formuły przetargu.

W przetargu miasta Opole na rewitalizację i rozbudowę hali widowiskowo-sportowej Okrąglak wraz z przylegającymi nieruchomościami i na zarządzanie obiektem w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) nie wpłynęła żadna oferta.

— Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że będzie inaczej, bowiem zainteresowanie było duże. Teraz władze miasta będą zastanawiać się nad zmianą formuły przetargu z czystego PPP na koncesję na roboty budowlane. Może też zdecydujemy się na utworzenie spółki celowej — mówi Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta Opola.

Inwestycja szacowana była na co najmniej 18,5 mln zł.

Władze Opola zdecydowały się na PPP, bowiem budżet miasta nie jest w stanie udźwignąć rewitalizacji liczącej ponad 40 lat hali. Partner prywatny miał więc sfinansować inwestycję i czerpać pożytki z zarządzania obiektem przez określony czas. Do zadań inwestora prywatnego miało również należeć zagospodarowanie 3 ha terenów przyległych do hali, gdzie miały powstać hotele, biura, spa itp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu