Czytasz dzięki

Opolszczyzna: 18 mln zł dla firm

opublikowano: 21-03-2018, 22:00

Doradztwo prawne, finansowe, wynajem urządzeń z laboratoriów — m.in. na to mogą zdobyć wsparcie spółki z regionu.

W ciągu najbliższych czterech lat przedsiębiorcy z woj. opolskiego będą mogli starać się o unijne dofinansowanie, m.in. na udział w giełdach kooperacyjnych, targach branżowych i opracowanie strategii wejścia spółki na rynki zagraniczne. W realizacji projektów pomogą im instytucje otoczenia biznesu (IOB), takie jak izby gospodarcze, organizacje pracodawców, inkubatory przedsiębiorczości i parki naukowo-technologiczne.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki będzie przyznawało firmom dofinansowanie w postaci dotacji lub promesy. Każda z tych form wsparcia pokryje do 70 proc. kosztów usługi świadczonej przez IOB. Ogólna pula takiego dofinansowania nie może przekroczyć 150 tys. zł.

Przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć granty m.in. na doradztwo dotyczące patentów i własności intelektualnej, a także na współpracę z partneramibiznesowymi. Szanse na dotacje mają również firmy wdrażające technologie i innowacje, a także prowadzące projekty związane z wzornictwem przemysłowym. Natomiast promesa ułatwi przedsiębiorcom dostęp do płatnych baz danych, raportów i analiz oraz urządzeń laboratoryjnych.

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, liczy, że o wsparcie będą ubiegać się głównie mikro- i małe firmy.

Unijne wsparcie jest zarezerwowane dla firm m.in. z branż budowlanej, chemicznej, maszynowej i metalowej.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane