Oponeo.pl może przekroczyć prognozy wyników na 2007 r.

ISB
opublikowano: 12-09-2007, 12:19

Debiutująca środę spółka Oponeo.pl, zajmująca się internetowym handlem oponami, może przekroczyć planowane wyniki na 2007 rok, wynika ze środowej wypowiedzi prezesa firmy Dariusza Topolewskiego. Po ośmiu miesiącach spółka zanotowała trzycyfrowy wzrost sprzedaży.

"Jest szansa na przekroczenie zakładanych przez nas prognoz" - powiedział Topolewski dziennikarzom. Dodał, że po ośmiu miesiącach spółka zanotowała trzy cyfrowy wzrost sprzedaży.

"Przewidujemy, że dynamika przeniesie się na kolejne miesiące tego roku" - powiedział prezes, zaznaczając jednocześnie, że opublikowana prognoza była konserwatywna.

Wcześniej spółka podawała w prospekcie emisyjnym, że planuje zwiększyć zysk netto do 3,02 mln zł w 2007 roku i do 6,04 mln zł w 2008 roku wobec odnotowanych w ub. roku 1,03 mln zł. Zysk operacyjny ma wynieść w tym roku 3,42 mln zł i 7,15 mln zł w przyszłym roku wobec 1,26 mln zł w 2006 roku. Przychody mają wzrastać odpowiednio do: 45,00 mln zł i 90,00 mln zł z 29,83 mln zł.

Topolewski poinformował też, że na początku przyszłego roku ruszy sprzedaż firmy w Czechach, Słowacji i na rynku niemieckim, który jest ze względu na sieć logistyczną furtką na cały rynek Europy Zachodniej.

"Jeszcze w tym roku ruszy nasz portal w języku czeskim, być może słowackim, niemieckim i angielskim" - powiedział.

Spółka zakładała w prospekcie, że uruchomienie sprzedaży opon i felg w Niemczech, Czechach i na Słowacji nastąpi w III kw. 2007 roku oraz na kolejnych rynkach europejskich w 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oponeo.pl może przekroczyć prognozy wyników na 2007 r.