Oponix chce urosnąć

Katarzyna Latek
opublikowano: 08-02-2010, 10:58

Spółka z New Connect podpisała już drugi w tym roku list intencyjny, dotyczący przejęcia. Planuje debiut na GPW.

Oponix.pl tydzień temu informował, że negocjuje akwizycję z dystrybutorem opon. Teraz podał, że prowadzi rozmowy o nabyciu większościowego pakietu udziałów w spółce prowadzącej detaliczne i biznesowe motoryzacyjne platformy internetowe. Oba listy intencyjne są ważne do końca lutego.

Firma, która zadebiutowała na NewConnect 26 stycznia, prowadzi dwa sklepy internetowe pod adresami Oponix.pl i Automocni.pl. Zarząd ocenia, że jeśli uda się porozumieć w sprawie obu przejęć, znacznie zwiększy skalę działalności. Transakcje powinny zostać zakończone do połowy roku. Skonsolidowane przychody spółki na koniec roku powinny przekroczyć 30 mln zł (w porównaniu z 3,5 mln zł prognozowanych na 2009 r.). Spółka planuje wprowadzenie nowo utworzonej grupy na rynek podstawowy giełdy w 2010 r.

— Przy okazji wejścia na NewConnect informowaliśmy o planach poszerzania skali działalności poprzez działania takie jak np. mobilny serwis wymiany kół, rozbudowa nowego call center czy projekt marketingowy rent65.pl. Chcemy jednak rozwijać się nie tylko organicznie, ale też przez przejęcia — powiedział Piotr Gniadek, prezes Oponix.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane