Opony, restauracje i tworzywa w giełdowej kolejce

ADM
opublikowano: 10-05-2007, 00:00

Wczoraj odbyła się siódma edycja IPO Day organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych na GPW. Inwestorzy mieli okazje osobiście zadać pytania prezesom trzech spółek. Zaprezentowała się Krakchemia, dystrybutor tworzyw sztucznych, Oponeo.pl, serwis internetowy handlujący oponami i felgami, oraz sieć restauracji Polrest.

Krakchemia liczy na blisko 30 mln zł z giełdy. Jej prospekt znajduje się w Komisji. Prezes Andrzej Zdebski myśli o debiucie na przełomie czerwca i lipca. Emisja ma objąć 5 mln akcji, co oznacza podwojenie kapitału. Pieniądze zasilą plan rozwoju do 2010 r. Głównym punktem programu jest przejęcie Maximeksu, rywala z branży. Wstępne porozumienie już podpisano.

Oponeo.pl zamierza zadebiutować jeszcze w tym półroczu. Dariusz Topolewski, prezes spółki, chce zebrać nawet 20 mln zł. Kapitał ma sfinansować nowe systemy informacyjne i call center. Wszystko po to, by jeszcze w tym roku ruszyć ze sprzedażą poza Polską. Spółka chce zacząć działalność na 10 rynkach zagranicznych. W grę wchodzą przede wszystkim kraje bałtyckie, Czechy, Słowacja, Niemcy, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

Sieć restauracji z Krakowa Polrest liczy, że zbierze 25 mln zł. Większość zasili rozbudowę sieci lokali. Obecnie spółka ma 18 restauracji. Chce zwiększyć ich liczbę do 45. Komisja zatwierdziła już prospekt Polrestu. Od 17 maja inwestorzy mogą zapisywać się na akcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opony, restauracje i tworzywa w giełdowej kolejce