Opór zatrzymuje wzrosty

Sebastian Gawłowski
31-01-2005, 00:00

Na rynku kontraktów terminowych doszło wreszcie do odreagowania styczniowego trendu spadkowego. Marcowa seria futures na WIG20 najpierw otarła się o okolice psychologicznego poziomu 1800 pkt, by później ruszyć w górę, pokonując kilka mniej istotnych oporów (m.in. 1835 pkt, 1860 pkt). Dopiero szeroka bariera w strefie 1870-1885 pkt zatrzymała popyt.

O tym, że to jedynie odreagowanie wcześniejszej przeceny, świadczy słabość kupujących w okolicy istotnego oporu. Baza pomiędzy indeksem a kontraktami na WIG20 spadła praktycznie do zera. Brak optymizmu na rynku sprzyja kupującym. Jednak jest to słaby argument do dalszej zwyżki i przełamania wspomnianych barier. Tym bardziej że wyznaczaniu szczytów w ubiegłym tygodniu towarzyszył spadek liczby otwartych pozycji. W tym tygodniu gracze będą oczekiwać poprawy sytuacji na giełdach za Oceanem. Zwyżki na giełdach USA dadzą kupującym impuls do ataku na opór. Obecnie szanse na jego przełamanie są niewielkie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opór zatrzymuje wzrosty