Oppo powalczy ze zdjęciami

Chiński producent smartfonów zastosował inną strategię niż konkurenci i zamiast nowych gadżetów zaprezentował obietnicę nowych technologii.

„Oppo przyjechało w tym roku na Mobile World Congress w Barcelonie bez telefonu, ale z obietnicą. Tą obietnicą jest 10x bezstratny zoom” — czytamy na portalu technologicznym The Verge. Oppo Innovation Event — mocno nagłośnione wydarzenie Chińczycy wykorzystali do pokazania swoich możliwości w zakresie wykorzystania technologii 5G i fotografii mobilnej.

— W tym roku przełomem będzie m.in. sieć 5G, niosąca ze sobą nieskończone możliwości w zakresie wideorozmów, gier, AR/VR, a także pobierania, przesyłania i odtwarzania w chmurze filmów w jakości 4K i 8K. Oppo właśnie przybliżyło erę 5G, ogłaszając nowy projekt realizowany z naszymi partnerami — Swisscomem, Telstrą, Optusem i SingTelem, aby wspólnie zaoferować smartfon działający w sieci 5G — mówi Leo Li, dyrektor zarządzający Oppo Polska.

Oppo doszło do wniosku, że dla współczesnych użytkowników ważne są nie tylko aparaty, lecz także jakość zdjęć. Popularność takich aplikacji, jak Instagram, Snapch czy TikTok świadczy o tym, że bez dobrego aparatu ani rusz. Chiński producent pokazał więc prototyp z nowym modułem aparatu, który składa się z teleobiektywu, obiektywu ultraszerokokątnego, aparatu głównego i oferuje stabilizację obrazu w kamerze głównej i teleobiektywie.

— Prezentowana przez Oppo pierwsza na rynku technologia 10-krotnego bezstratnego zoomu w potrójnym module aparatu w smartfonie umożliwia wykonywanie zdjęć z przybliżeniem bez utraty jakości — podkreśla Leo Li. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy