Optimus uprawniony do udziału w przetargach NATO

Wiktor Krzyżanowski
opublikowano: 28-06-2001, 09:45

Optimus podpisał umowę z agencją NATO -NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency) uprawniającą do udziału w przetargach organizowanych przez NC3A. Umowa Basic Ordering Agreement (BOA) określa zasady i warunki, na jakich mają być sprzedawane produkty oferowane przez Optimusa, jak również rozwiązania w dziedzinie teleinformatyki (sieci lokalne, dostępowe, rozległe). Roczny budżet NSIP (NATO Security Investment Program) wynosi około 700 milionów USD i co roku zwiększany jest o 10 procent. Środki te w dużej części przeznaczane są na zakupy w ramach umów BOA. Fundusz ten finansuje również częściowo modernizacje i tworzenie infrastruktury informatycznej dla nowych członków Paktu.

Jednocześnie w Optimusie został utworzony specjalny dział ds. relacji z NATO. Po pozytywnej weryfikacji Ministerstwa Obrony Narodowej spółka została wpisana na listę dostawców agencji NAMSA (NATO Maintenance and Supply Agency), która zajmuje się zakupami części i podzespołów i utrzymaniem systemów informatycznych. Optimus jako siódma polska firma został również wciągnięty na listę dostawców SHAPE (Supreme Headquarters Allied Powers Europe), agencji odpowiedzialnej bezpośrednio za zakupy sprzętu teleinformatycznego dla struktur wojskowych NATO.

WIK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Optimus uprawniony do udziału w przetargach NATO