Optimus znów szykuje kontratak

Dariusz Karolak
opublikowano: 11-06-2001, 00:00

Optimus znów szykuje kontratak

W handlu Optimusem uwagę zwracają utrzymujące się od 4 sesji duże obroty na poziomie ok.60 tys. szt. na sesję, przy umiarkowanych jak na obecne warunki zmianach cen. Nietrudno połączyć to z pozyskaniem gwarantowanego przez KUKE znaczącego kontraktu na Ukrainie (12 mln USD), oraz przystąpieniem GPW do platformy x-trade. Są to pierwsze informacje mogące zrównoważyć zaskoczenie rynku zwiększoną stratą za 2000 r. Wskaźniki są silnie wyprzedane.

W połączeniu wolumenu i wskaźników można upatrywać szans na przynajmniej korekcyjne odbicie, które z uwagi na obecną wycenę powinno być silne. Sygnałem rosnącej siły popytu byłoby pokonanie dziennej średniej VAMA10 (40), które wystarczyłoby na powstanie pierwszych krótkoterminowych sygnałów kupna. Ciekawostką ostatniej przeceny jest utrzymanie przez tygodniowy wskaźnik MACD sygnału kupna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Optimus znów szykuje kontratak