Optymiści zdominowali światowe rynki akcji

Marek Druś
opublikowano: 11-03-2010, 00:00

DJ Stoxx 600 osiągnął najwyższą wartość od 19 stycznia. Inwestorzy podzielają optymizm Romano Prodiego. Były szef Komisji Europejskiej oświadczył, że Grecja ma już najgorsze za sobą. Zaznaczył także, że nie dostrzega podobnego przypadku w Europie. O skali optymizmu może świadczyć to, że giełda we Frankfurcie rosła najmocniej spośród największych rynków mimo wiadomości o największym od roku spadku niemieckiego eksportu w styczniu. Z 19 indeksów branżowych rosła wartość 16. Największe wzrosty notowały wskaźniki spółek motoryzacyjnych i technologicznych. Dużym wzrostem kursu wyróżniał się Aixtron. Niemiecki producent sprzętu stosowanego w produkcji ekranów LED poinformował o 95-procentowym wzroście rocznego zysku netto. Najmocniej od kwietnia drożały akcje Valeo. Francuski producent części zamiennych aut zapowiedział, że będzie rósł szybciej niż branża motoryzacyjna dzięki nowej technologii oszczędnych silników oraz ekspansji na rynkach wschodzących.

W USA indeksy również rosły. Największym popytem cieszyły się akcje spółek z sektorów energii, finansowego i technologicznego. Mocno drożał Citigroup dzięki udanemu podwyższeniu kapitału.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu