Optymistyczne nastroje przed sesją w USA

PAL, MarketWatch
opublikowano: 13-05-2011, 14:53

Końcówka tygodnia na Wall Street zapowiada się byczo. Wzrosty futuresów na główne indeksy amerykańskiego parkietu nie są  wprawdzie wielkie, ale na rynku przeważa zieleń. Wiele będzie zależało od  danych, które poznamy już wkrótce.

Na rynek napłynęła już - godzinę przed dzwonkiem otwierającym sesję - informacja o kwietniowej inflacji CPI w USA. Okazała się ona zgodna z prognozami. Po dzwonku, o 15.55. czasu polskiego, poznamy majowy indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, zaś o godz. 16. indeks nieruchomości NAHB.

Na razie inwestorzy śledzą doniesienia ze spółek. O blisko 6 proc. rośnie przed dzwonkiem kurs Tyco International. „The New York Post” poinformował, że spółką zainteresowane są francuski Schneider Electric wraz z grupą private-equity. Zniżkuje o ponad 4 proc. Body Central. Sklep z artykułami dla kobiet prognozuje wyniki za II kwartał poniżej oczekiwań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch

Polecane