Optymizm Gatesów

Globalna liczba zgonów dzieci zmniejszy się o połowę w ciągu najbliższych 15 lat, takie choroby jak polio, drakunkuloza czy ślepota rzeczna zostaną wyeliminowane, a malarię będzie można leczyć pojedynczą dawką leku.

Tak optymistyczną przyszłość wieszczy fundacja Billa i Melindy Gatesów w dorocznym liście do darczyńców. Obejmuje on długą listę przewidywanych przełomów w ochronie zdrowia i jej rozwój do 2030 r., w tym tak milowych kroków, jak zdolność Afryki do samowyżywienia.

Zobacz więcej

Bill i Melinda Gates Bloomberg

Najbogatsza fundacja na świecie pomogła już m.in. w stworzeniu szczepionek przeciwko szczególnie niebezpiecznym dla dzieci rotawirusom i zapaleniu płuc.

W 1990 r. 10 proc. dzieci na świecie zmarło przed ukończeniem 5 lat, obecnie wskaźnik spadł o połowę. Fundacja zakłada, że w 2030 r. umrze tylko 1 na 40. Zdaniem Gatesów, w ciągu najbliższych 15 lat życie ludzi w biednych krajach poprawi się szybciej niż kiedykolwiek.

Rolnicy w Afryce uzyskają dostęp do lepszych nawozów i odpornego na suszę i choroby ziarna, dzięki czemu będą w stanie podwoić plony. Założona w 2000 r. fundacja w 2013 r. wsparła prozdrowotne inicjatywy 3,6 mld USD. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Optymizm Gatesów