Optymizm wokół Irlandii ulotnił się

MWIE, Bloomberg
22-11-2010, 14:00

Ceny w przedsesyjnym handlu za oceanem wróciły do poziomów z piątku po tym, jak wyczerpały się pokłady optymizmu związanego z przyjęciem przez Irlandię pomocy międzynarodowej.

Na blisko dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na Dow Jonesa i S&P 500 tracą po 0,1 proc., a futures na Nasdaq minimalnie zwyżkują.

- Unia Europejska stabilizuje sytuację, ale ja jestem zaniepokojony o Hiszpanię – komentował Jacques Porta, zarządzający paryskiego Ofi Patrimoine, dodając jednocześnie, że dane makro powinny do końca roku wspierać rynek.

Z kolei agencja Moody’s przestrzegła, że pomoc zwiększy obciążenie irlandzkiej gospodarki długiem. Agencja zapowiedziała także obniżenie ratingu długu kraju o kilka poziomów, jednak stwierdziła, że ocena pozostanie na poziomie inwestycyjnym. Jednocześnie Jean-Claude Juncker, który przewodniczy obradom ministrów finansów UE, przyznał że istnieje niebezpieczeństwo ataku spekulacyjnego na rynkach obligacji portugalskich i hiszpańskich.

SanDisk rośnie w handlu w Niemczech o ponad 2 proc. Rekomendację dla producenta nośników pamięci z „neutralnej” do „ponad rynek” podniósł Robert Baird.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Optymizm wokół Irlandii ulotnił się