Oracle omówi finanse i UE

Kamil Kosiński
opublikowano: 03-09-2003, 00:00

Europejskie Konferencje Oracle Polska odbędzą się 11 września w Warszawie. Współorganizatorem jest renomowany brytyjski tygodnik „The Economist”, patronem medialnym „Puls Biznesu”.

Od września 2003 r. rozpoczyna się druga sesja Konferencji Europejskich Oracle Polska. Pierwsze spotkanie z nowego cyklu pod hasłem „Rynki usług finansowych w przededniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej” odbędzie się w czwartek 11 września w Warszawie. Na sympozjum wystąpią m.in.: Danuta Hübner, minister ds. europejskich, Sergio Giacoletto, prezes Oracle regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, i Robert Cottrell z The Economist Corporate Network.

Pod względem merytorycznym sesja będzie zawierać przegląd głównych zmian w otoczeniu polskiego sektora finansowego w świetle zaleceń Unii Europejskiej. Główne, zaplanowane zagadnienia konferencji to: zmiany i wyzwania dotyczące sektora usług finansowych, wiążące się z wejściem Polski do Unii Europejskiej, wybrane zagadnienia Strategii Lizbońskiej i odpowiednich polityk europejskich, omówienie raportu The Economist Corporate Network: „Europa rozszerzona; zrozumieć konsekwencje”, międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (IAS), postanowienia Nowej Umowy Kapitałowej Komitetu Bazylejskiego. Jak przystało na imprezę organizowaną przez firmę informatyczną, w programie znajduje się też przegląd zagranicznych oraz polskich rozwiązań informatycznych w sektorze usług finansowych, modeli finansowania inwestycji oraz zintegrowanych systemów zarządzania.

Pierwsza seria czterech Konferencji Europejskich Oracle Polska odbyła się w okresie od października 2002 do kwietnia 2003 r. Spotkania cieszyły się dużym powodzeniem. Każde z nich gromadziło 300-350 osób zainteresowanych tematyką — hasłami przewodnimi w pierwszej serii była informatyzacja sektora publicznego, telekomunikacyjnego, energetycznego i ochrona środowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu