Orange też idzie do szkoły

opublikowano: 23-03-2017, 22:00

Rusza Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, łącząca wszystkie szkoły przy pomocy łączy o wysokiej przepustowości

Polskie szkoły są opóźnione — przynajmniej jeśli chodzi o dostęp do internetu. Obecnie tylko co szósta z około 30 tys. placówek edukacyjnych w kraju ma dostęp do szybkiego internetu. Tymczasem w roku szkolnym 2018/2019 ma już funkcjonować Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, łącząca wszystkie szkoły przy pomocy łączy o wysokiej przepustowości. Pomóc mają w tym fundusze unijne w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, ale także prywatne firmy z rynku telekomunikacyjnego.

W czwartek Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z Orange, największym telekomem w Polsce, na mocy którego operator w ciągu trzech lat ma podłączyć ponad 4,5 tys. szkół do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100 MB/s. To już trzecie porozumienie tego rodzaju, podpisane przez resort cyfryzacji. W lutym do podłączenia szerokopasmowego internetu do 641 szkół w Wielkopolsce zobowiązała się Inea, największa kablówka w tym regionie. W połowie marca natomiast porozumienie, na mocy którego do światłowodów podłączonych zostanie prawie 1000 szkół, podpisała Netia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane