Czytasz dzięki

Orange zapłaci 250 mln euro za praktyki monopolistyczne

ARŻ
opublikowano: 19-06-2020, 15:53

Francuski operator telekomunikacyjny musi zapłacić lokalnemu rywalowi na karaibskim rynku, firmie Digicel, łącznie 250 mln euro. To odszkodowanie za praktyki utrudniające konkurencję. Postępowanie sądowe trwało niemal 10 lat.

Sąd Apelacyjny w Paryżu orzekł, że Orange musi wypłacić konkurentowi ok. 181,5 mln euro na poczet wyrównania utraconych dochodów. Dodatkowe 68 mln euro to odsetki. Francuski operator miał prowadzić na terytoriach zależnych praktyki monopolistyczne. 

Zobacz więcej

Wojciech Barczyński FORUM

Pieniądze na pokrycie odszkodowania zostały złożone na rachunku powierniczym już po pierwszym orzeczeniu sądu z 2017 roku. Orange kwestionuje proporcjonalność tej kwoty do rzeczywiście poniesionych przez Digicel strat, m.in. ze względu na wielkość rynku. Rzecznik firmy poinformował, że rozważane jest złożenie apelacji do francuskiego Sądu Najwyższego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane