Orange zapłaci za pracowników

opublikowano: 23-01-2018, 22:00

Orange zatrudniał 14,8 tys. osób na koniec trzeciego kwartału 2017 r . W tym roku z firmą może pożegnać się 1,45 tys. osób.

W listopadzie ubiegłego roku Orange rozpoczął negocjacje ze związkami w sprawie nowej umowy społecznej, określającej liczbę „dobrowolnych odejść” ze spółki w latach 2018-19. Po miesiącu rozmów ustalono, że w ciągu najbliższych dwóch lat z firmą, pożegna się maksymalnie 2,68 tys. pracowników. Teraz wiadomo, ile to będzie kosztować. We wtorek spółka podała, że wynik EBITDA za czwarty kwartał ubiegłego roku będzie niższy o 196 mln zł ze względu na koszty nowej umowy społecznej i ostateczne rozliczenie starej. Spółka wyjaśnia, że kwota 196 mln zł zostanie zaksięgowana poniżej skorygowanego zysku EBITDA i nie wpłynie na całoroczną prognozę tego wyniku, która wynosi około 3 mld zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Orange zapłaci za pracowników