Orban daje bankom czas do listopada

opublikowano: 06-09-2013, 09:05

Premier Węgier Wiktor Orban uważa, że banki powinny do listopada zmodyfikować kredyty walutowe w sposób korzystny dla kredytobiorców, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Orban uważa, że to banki powinny wziąć na siebie większą cześć strat wynikającą ze zmian warunków hipotecznych kredytów walutowych, które w ostatnich latach finansowo pogrążyły Węgrów. Szef węgierskiego rządu przekonuje, że to moralny obowiązek banków, aby zrobiły to dobrowolnie. Jeśli jednak nie zmienią warunków kredytów do listopada, wówczas rząd wkroczy z własnym rozwiązaniem problemu.

Zobacz więcej

Wiktor Orban, fot. Bloomberg

- Jeśli rząd będzie musiał rozwiązać tą sytuację... zastosuje rozwiązanie, które wyeliminuje kredyty walutowe – cytuje Reuters wypowiedź Orbana dla węgierskiego radia publicznego.

Premier Węgier podkreślił, że oczekuje „uczciwego” rozwiązania, czyli takiego, które nie spowoduje, że posiadacze kredytów w walutach będą po zmianach w lepszej sytuacji niż ci, którzy zaciągnęli kredyt w forintach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Orban daje bankom czas do listopada