Orco idzie po 100 mln EUR

Agnieszka Janas
opublikowano: 09-02-2007, 00:00

Mieszkania, domy, hotele. Na to potrzebuje pieniędzy deweloper szturmujący giełdy w Warszawie i Budapeszcie.

Mieszkania, domy, hotele. Na to potrzebuje pieniędzy deweloper szturmujący giełdy w Warszawie i Budapeszcie.

Zarejestrowana w Luksem-burgu spółka Orco Property Group, notowana już na giełdzie Euronext oraz na praskim parkiecie, potwierdziła, że planuje także debiut w Warszawie.

— To nie wszystko. W tym samym dniu chcemy debiutować także w Budapeszcie. Liczymy na to, że z obu giełd uzyskamy 100 mln EUR. Oferta skierowana będzie do inwestorów instytucjonalnych. Zysk zamierzamy przeznaczyć na dalsze projekty deweloperskie — nie tylko w Polsce. Nadal będziemy koncentrować się głównie na budownictwie mieszkaniowym, biurach i hotelach — mówi Arnaud Bricout, wiceprezes i dyrektor finansowy Orco Property Group.

Termin debiutu przewidziany jest na II kwartał. Ale to nie koniec planów spółki, której kapitalizacja wynosi 1,4 mld USD.

— Zakładamy oddanie do użytku wyremontowanego biurowca Orco Tower (dawniej FIM Tower) w centrum Warszawy oraz apartamentowca przy Mokotowskiej 59. Chcemy kupić działki pod zabudowę mieszkaniową: w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie — wylicza Douglas John Noble, warszawski dyrektor Orco Property Group.

Deweloper działa w Polsce od 2001 r. Wartość jego polskich aktywów wynosi 145 mln EUR, czyli 10 proc. całości. Kupując w kwietniu 2006 r. Viterra Development, Orco stało się jednym z większych deweloperów na rynku mieszkaniowym stolicy. W jego portfolio znajduje się pięć zrealizowanych osiedli (700 lokali mieszkalnych). Sztandarową inwestycją jest wieża Złota 44 projektu znanego architekta Daniela Libeskinda (251 apartamentów na 54 piętrach).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu