Orlen ma nowego szefa na Litwie

opublikowano: 02-01-2018, 12:57
aktualizacja: 02-01-2018, 12:58

Z końcem 2018 r. Michał Rudnicki zastąpił Ireneusza Fąfarę na stanowisku prezesa Orlen Lietuva.

 

Ireneusz Fąfara kierował litewską spółką od wiosny 2010 r. Jego odejście następuje pół roku po poważnych zmianach w zarządzie spółki matki: w czerwcu zarząd Orlenu opuścił Sławomir Jędrzejczyk, który od 2008 r. były numerem dwa w grupie.

Orlen podkreśla w komunikacie, że pod rządami Fąfary Orlen Lietuva przeszedł restrukturyzację, przeprowadził inwestycje modernizacyjne oraz zwiększył efektywność, odnotowując rekordowe zyski, a także, po raz pierwszy w historii, wypłacając dywidendę. Ponadto spółka zawarła ugody w wieloletnich sporach z głównymi partnerami możejskiej rafinerii – Kolejami Litewskimi i Portem w Kłajpedzie.

- Dziś rafineria w Możejkach jest dobrze zorganizowanym i przynoszącym zyski istotnym aktywem grupy Orlenu – mówi, cytowany w komunikacie, Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen.

Michał Rudnicki, czyli nowy dyrektor generalny, pracuje w Orlen Lietuva od 2006 r. W ostatnich latach kierował segmentem detalicznym koncernu na Litwie.

„W najbliższym czasie jego głównym zadaniem będzie kontynuacja prac modernizacyjnych oraz ugruntowanie pozycji spółki na rynkach lądowych” – głosi komunikat Orlenu.

Ireneusz Fąfara rozejrzy się zaś za nowymi wyzwaniami.

„W Możejkach miałem fantastyczny zespół, a w centrali Orlenu zawsze mogłem liczyć na profesjonalne wsparcie. Dzięki temu wracam do Polski z poczuciem satysfakcji ze wspólnie wypracowanych efektów. Najbliższe tygodnie to odpoczynek, parę wyjazdów i zaległych lektur. Później rozejrzę się za nową zawodową przygodą i mam nadzieję, że będzie ona nie mniej ekscytująca niż ostatnie osiem lat na Litwie.” – powiedział, w komunikacie, Ireneusz Fąfara.

Przychody Orlen Lietuva przekraczają 3 mld euro i jest to największa pod tym względem spółka w Krajach Bałtyckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane