Orlen promuje giełdę i paliwo

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 15-11-2018, 22:00

Nie trzeba kupować browaru, żeby napić się piwa. Warto jednak kupić rafinerię, żeby taniej zatankować auto.

Orlen w portfelu — tak nazywa się program lojalnościowy, którego start ogłosił Daniel Obajtek, prezes koncernu, podczas Kongresu 590. Oferta ma zachęcić Kowalskiego do zakupu paliwa na stacjach Orlenu i inwestycji na giełdzie.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, tłumaczy, że program lojalnościowy,
czyli zniżka na paliwo w zamian za akcje w portfelu, ma pomóc spopularyzować
rynek kapitałowy wśród drobnych inwestorów. Koncern jest jednym z największych
emitentów na GPW.
Zobacz więcej

OBOWIĄZKI GIGANTA:

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, tłumaczy, że program lojalnościowy, czyli zniżka na paliwo w zamian za akcje w portfelu, ma pomóc spopularyzować rynek kapitałowy wśród drobnych inwestorów. Koncern jest jednym z największych emitentów na GPW. Fot. Maciej Goclon

Uczestnicy programu dostaną rabat — 10 gr na litrze paliwa Efecta oraz 15 gr na litrze paliwa Verva. Po obniżonej cenie będzie można zatankować 300 litrów miesięcznie, co oznacza maksymalne oszczędności w skali roku na poziomie 540 zł. Dodatkowo Orlen kusi 10-procentową zniżką na produkty z oferty pozapaliwowej.

Jak sugeruje nazwa, program jest przeznaczony dla osób, które mają „Orlen w portfelu”, a konkretnie — minimum 50 akcji koncernu na rachunku maklerskim. Partnerem inicjatywy jest Dom Maklerski PKO BP — początkowo tylko inwestorzy mający rachunekw tej instytucji będą mogli wziąć udział w programie (dla nowych klientów do końca 2019 r. przewidziano zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku). W przyszłości producent paliw zaproponuje podobną współpracę innym domom maklerskim.

Rabaty (udzielane na podstawie karty, którą będzie można otrzymać po wypełnieniu formularza na stronie Orlenu) będą udzielane na miesiąc, a potem odświeżane, jeśli inwestor nadal będzie miał akcje na rachunku. Z myślą o popularyzacji inwestowania na giełdzie koncern szykuje też Akademię Inwestora — inicjatywę edukacyjną, w ramach której współpracuje z CFA Society Poland, organizacją zrzeszającą profesjonalistów z branży inwestycyjnej. Do inwestorów indywidualnych trafią podręczniki i webinaria do samodzielnej nauki przygotowane przez ekspertów. Materiały mają być darmowe i ogólnodostępne, a inwestorzy będą mieli możliwość zdania egzaminów i uzyskania certyfikatów sygnowanych marką CFA Society Poland.

4900 zł Mniej więcej taką kwotę trzeba zainwestować w akcje Orlenu, żeby wziąć udział w programie…

540 zł …a na takie maksymalne oszczędności na paliwie można liczyć w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy