Orlen skończył, Echo zaczyna sprzedaż obligacji

opublikowano: 19-09-2017, 22:00

Od środy 20 września DM PKO BP przyjmować będzie zapisy na obligacje serii F dewelopera. Wartość oferty to 125 mln zł

Kto chce zarobić, musi się raczej pospieszyć. Termin zakończenia zapisów wyznaczono co prawda dopiero na 27 września, ale jeśli pula wyczerpie się wcześniej, subskrypcja zostanie natychmiast zakończona. W czerwcu papiery o wartości 100 mln zł inwestorzy wykupili już pierwszego dnia. Obligacje są pięcioletnie, ich oprocentowanie jest zmienne i wynosi WIBOR6M powiększony o 2,9 proc. marży w skali roku. Deweloper nie będzie miał opcji przedterminowego wykupu.

— Właściwym punktem odniesienia do oceny warunkównowej emisji publicznej, jest porównanie jej do dobrze przyjętej emisji czerwcowej. Oferowane oprocentowanie nie zmieniło się, ale wydłużenie okresu spłaty o rok jest niczym innym jak wprowadzeniem ukrytej obniżki marży. Dla emisji publicznych obecnych na Catalyst różnica między rentownościami obligacji zapadającymi o kilkanaście miesięcy później sięga zwykle 10-20 pkt. baz. Dobrym materiałem do porównań mogą być pięcio— i sześcioletnie emisje Kruka — za te o dłuższym terminie wykupu windykator oferował 10 pkt baz. wyższą marżę — mówi Emil Szweda z portalu obligacje.pl. Jak podkreśla ekspert, inwestorzy nie powinni jednak narzekać.

— Popyt na czerwcową emisję Echa był tak duży, że utrzymanie warunków emisji w kolejnej ofercie byłoby grzechem rozrzutności. Utrzymanie oprocentowania to w tej sytuacji hojna oferta, a kto będzie chciał skrócić inwestycję do czterech lat, zapewne będzie mógł bez przeszkód to uczynić — dodaje Emil Szweda. Jak podkreśla, obligacje Echa pochodzące z publicznych emisji należą do najpłynniejszych na rynku. Na Catalyst notowanych jest dziewięć serii obligacji Echa, z czego dwie (ECH0318 i ECH0418) to emisje publiczne przeprowadzone przed trzema laty (gdy Echo było jeszcze nieco inną spółką i z innymi akcjonariuszami), a jedna (ECH0721) to emisja publiczna przeprowadzona przed wakacjami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu