Orlen sponsorem polskiej siatkówki

opublikowano: 21-01-2019, 12:01

Paliwowy koncern podpisał umowę z PZPS na mocy, której do 2022 r. będzie sponsorem reprezentacji.

Miesiące negocjacji zakończyły się sukcesem: PZPS i PKN Orlen podpisały umowę sponsoringową.

Wielomiesięczne negocjacje zakończyły się podpisaniem umowy przez Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen i Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. (fot: PZPS)
Zobacz więcej

Szczęśliwy finał:

Wielomiesięczne negocjacje zakończyły się podpisaniem umowy przez Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen i Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. (fot: PZPS)

Państwowy koncern sponsorował siatkówkę od 2012 r., według naszych nieoficjalnych informacji płacił za to ok. 10 mln zł za sezon. Jednak 31 marca 2018 r. wypowiedział umowę (miała obowiązywać do końca 2019 r.) i od końca 2018 r. utracił status sponsora. Po tym jak w październiku Polacy obronili tytuł mistrzów świata, w paliwowym koncernie postanowiono, że wspierania siatkarzy będzie kontynuowane. Rozmowy się przeciągały, ale w końcu umowa jest: i Orlen będzie sponsorem reprezentacji męskiej, żeńskiej, zarówno seniorów jak i juniorów, a także plażówki. Kontrakt obowiązuje do 2022 roku.

Nowością jest to, że Orlen zaangażuje się w projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich - inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami. To wsparcie dla uczniów z klas o profilu siatkarskim.  W programie udział bierze ok. 7 tysięcy uczniów rocznie w 186 szkołach na terenie całego kraju.

- Ogromne zainteresowanie Polaków siatkówką nie pojawiło się znikąd. To sport w którym odnosimy największe sukcesy. Cieszy mnie, że jako PKN Orlen wspieramy tę, emocjonującą do ostatnich sekund meczu, dyscyplinę sportową. Nasze zaangażowanie w piłkę siatkową, która po sportach motorowych i lekkiej atletyce jest trzecim filarem marketingowym, traktujemy również jako dobrą inwestycję. Dlatego przedłużając umowę rozszerzyliśmy ją o wsparcie dla tych młodych zawodników, którzy za kilka czy kilkanaście lat stanowić będą o przyszłości tego sportu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, cytowany w kontrakcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy