Oskarżenia supermodelki przeceniły znaną modową markę

opublikowano: 02-02-2018, 07:48
aktualizacja: 02-02-2018, 07:49

Akcje Guess staniały o 18 proc. po tym jak supermodelka Kate Upton oskarżyła współzałożyciela amerykańskiej spółki odzieżowej o molestowanie.

Najapierw na Twitterze Upton wyraził rozczarowanie, że Guess, marka będącą ikoną wśród kobiet, wciąż trzyma Paula Marciano na stanowisku dyrektora kreatywnego.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Nie powinien móc wykorzystywać swojej władze w branży do seksualnego i emocjonalnego molestowania kobiet – dodała potem supermodelka na Instagramie.

Upton dodała do wpisów hashtag #MeToo, symbolizujący akcję sprzeciwu wobec molestowania seksualnego po wybuchu skandalu kiedy okazało się, że producent filmowy Harvey Weinstein dopuścił się molestowania wobec co najmniej kilkudziesięciu kobiet.

Upton nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących swoich oskarżeń. Marciano zaprzeczył, aby dopuszczał się niewłaściwych zachowań. Zaznaczył, że jest zszokowany oskarżeniami.

Marciano, który założył Guess z bratem w 1981 roku, był prezesem firmy do 2015 roku. Jest jednym z jej największych akcjonariuszy.

Upton wielokrotnie uczestniczyła w kampaniach Guess. Umieszczano ją w grupie kilku znanych supermodelek, wraz z m.in. Claudią Schiffer i Gigi Hadid, które zawdzięczają firmie start do światowej kariery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Oskarżenia supermodelki przeceniły znaną modową markę