Ostatni cadillac Elvisa Presley’a trafi na aukcję

opublikowano: 08-10-2018, 08:13

Za niespełna dwa tygodnie na aukcji w Salzburgu sprzedawany będzie ostatni cadillac, którym jeździł legendarny Elvis Presley.

Presley był znany z miłości do cadillaców. Mówi się, że miał ich setki. Ten, który zostanie wystawiony na sprzedaży 20 października, jest ostatnim, którym jeździł słynny piosenkarz przed śmiercią w 1977 roku.

youtube.com

Cena wywoławcza beżowego cadillaca de Ville Estate to 100-200 tys. EUR, poinformował dom aukcyjny Dorotheum. Auto ma 112 tys. km na liczniku. Elvis Presley na osiem miesięcy przed śmiercią odbył nim podróż długości 1,5 tys. mil z Las Vegas do domu w Graceland.

Samochód jest wyjątkowy także pod innym względem. Został zbudowany jako sedan Deville, ale American Sunroof Company przerobiła go w 1972 roku na kombi. Na świecie istnieją tylko dwa tego typu egzemplarze.

Początkowo auto było prezentem Elivisa Presley’a dla menedżera. „Król Rocka” bardzo je jednak polubił i pożyczał tak często, że dostał je z powrotem.

Samochód był kilkakrotnie sprzedawany na aukcjach. Ostatni właściciel zapłacił za nie ponad 75 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.au

Polecane