Ostatni dzwonek dla innowacyjnych firm

SW
opublikowano: 06-07-2012, 00:00

Do 13 lipca szybko rozwijające się innowacyjne firmy technologiczne mogą zgłaszać się do rankingu Deloitte.

Program Deloitte Technology Fast 50 to szansa na promocję dla najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych. Ranking przeprowadzany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata w tym samym czasie.

W regionie Europy Środkowej konkurs obejmuje Polskę, Czechy, Węgry, Łotwę, Estonię, Słowację, Bułgarię, Rumunię, Serbię, Chorwację, Słowenię, Bośnię i Hercegowinę, Albanię, Macedonię, Mołdawię, Czarnogórę oraz Litwę. W poprzednich edycjach w zestawieniu znalazły się podmioty działające przede wszystkim w branży internetowej oraz w sektorze oprogramowania i telekomunikacji.

— Konkurs jest dowodem na to, że technologiczne pomysły powstają również w mniejszych lokalnych rynkach naszego regionu. Łamie również mit mówiący o tym, że technologiczne innowacje powstają tylko w branży internetowej czy oprogramowania. Wśród zgłoszonych firm były spółki z bardzo różnych branż, m.in. biotechnologii czy motoryzacji — mówi Dariusz Nachyła, partner Deloitte odpowiedzialny w Europie Środkowej za sektor Technologii-Mediów- Telekomunikacji.

Formularz rejestracyjny on-line oraz szczegółowe warunki udziału zainteresowani znajdą na stronie internetowej Deloitte. Można się zgłaszać do 13 lipca 2012 r. Dotychczas odbyło się już 12 edycji programu, w których polskie firmy zwyciężyły siedem razy, węgierskie trzy razy, a czeskie i rumuńskie — jednokrotnie.

W latach 2007-10 polskich firm w rankingu było średnio 20 proc., a w ub.r. 20 z 50 nagrodzonych podmiotów pochodziło z naszego kraju, na drugim miejscu znalazły się Czechy, które miały 9 swoich spółek. Konkurs Deloitte zawiera kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”.

Zwycięzców typuje się na podstawie procentowego wzrostu przychodów operacyjnych w analizowanych latach. Aby wziąć udział w konkursie, spółka powinna spełniać następujące kryteria: opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe, posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych, posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie, kryteria finansowe oraz historię działalności.

Wyniki zostaną ogłoszone w październiku 2012 r. Zwycięzcy konkursów regionalnych będą automatycznie nominowani do konkursu o zasięgu ogólnoeuropejskim — Deloitte Technology Fast 500 EMEA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ostatni dzwonek dla innowacyjnych firm