Ostrzeżenia spółek dobiły Nasdaq

Przemek Barankiewicz
06-07-2001, 15:54

Giełdy w USA rozpoczęły dzień od spadków. Nie mogło być inaczej, skoro kolejna fala ostrzeżeń o wynikach zalała Amerykę. Po ostrzeżeniach technologicznych AMD i EMC, spadki dotkliwiej odczuli inwestorzy na giełdzie Nasdaq. Na rynku NYSE jest spokojnie, co zawdzięczać można zaskakująco dobrym wynikom Alcoa, reprezentanta „starej gosodarki”.

Advanced Micro Devices, główny rywal Intela na rynku procesorów, ogłosił, że II kwartał był dla spółki znacznie trudniejszy niż sądzono. Podobnie było w przypadku spółki EMC, czołowego producenta mechanizmów do przechowywania danych. Najwięcej, bo blisko 20 proc. tracą na razie akcjonariusze AMD. Mocno spada również wycena Intela.

Rynek źle odebrał także dane Departamentu Pracy, który podał, że liczba bezrobotnych w USA wzrosła do 4,5 proc. Dowodzi to, że gospodarka nadal spowalnia.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ostrzeżenia spółek dobiły Nasdaq