Czytasz dzięki

Ostrzeżenie dla klientów Gefionu

opublikowano: 30-03-2020, 22:00

Gefion to ubezpieczyciel z duńską licencją, który działa na kilku europejskich w rynkach w ramach unijnej swobody świadczenia usług.

W Polsce specjalizował się w OC komunikacyjnym. Od zeszłego roku spółka nie spełnia kapitałowych wymogów wypłacalności, dlatego decyzją macierzystego nadzoru (pod polski nie podlega) od 25 marca firma nie może zawierać nowych umów ani odnawiać starych. To oznacza, że nie zadziała zasada automatycznego odnowienia obowiązkowej polisy.

— Informacje z urzędów nadzoru są szczególnie ważne dla tych, którzy kupili OC komunikacyjne u tego ubezpieczyciela i w najbliższym czasie ich umowa się kończy. Muszą teraz uważać, żeby przez zaniedbanie lub brak właściwych informacji nie dopuścić do przerwy w ochronie w ubezpieczeniowej, gdyż grozi za to kara UFG — mówi Andrzej Kiciński, zastępca rzecznika finansowego.

Za brak OC komunikacyjnego grozi kara do 7,8 tys. zł, a w razie spowodowania szkody nieubezpieczonym pojazdem konieczność pokrycia jej z własnego majątku. Gefion nadal odpowiada za likwidację szkód i wypłaty odszkodowań w ramach aktywnych polis.

0,5 proc. - taki wkład w rynek OC komunikacyjnego według danych UFG miał Gefion po trzech kwartałach 2019 r. (danych za pełny rok jeszcze nie ma).

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane