Oświadczenie zarządu Impel SA

opublikowano: 30-03-2007, 15:59

W związku przedrukiem fragmentu artykułu opublikowanego w "Trybunie Robotniczej" chcielibyśmy zaznaczyć, że wiele treści w nim zawartych to informacje nieprawdziwe i godzące w dobre imię Grupy Impel.

Wyjaśniamy, że spółki Grupy Impel zatrudniają pracowników obsługujących Huty Miedzi Głogów w zakresie usług sprzątania, zarówno na podstawie umów o pracę, jak również umów zleceń. O wyborze formy zatrudnienia decyduje przede wszystkim charakter wykonywanej pracy. Nieprawdą jest, że osoby pracujące w oparciu o umowę zlecenia, 'musiały zrzec się praw pracowniczych'. Wszyscy zatrudnieni pracownicy w pełni korzystają z uprawnień, jakie gwarantują im przepisy prawa pracy, w zakresie zgodnym z przyjętą forma prawną. Osoba zatrudniana decyduje się dobrowolnie na zawarcie umowy, a podpisywane oświadczenie jest potwierdzeniem świadomości formuły prawnej regulującej zatrudnienie.

Ponadto, wbrew sugestiom zawartym w artykule, zakład pracy chronionej, uzyskuje dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z tytułu wyższych kosztów zatrudnienia pracowników posiadających ważne orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wyłącznie na podstawie umów o pracę z wyłączeniem innych prawnych form zatrudnienia.

Chcąc zaprotestować przeciwko nieuzasadnionym atakom na naszą firmę, załączamy oświadczenie Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników GK Impel, największej organizacji związkowej działającej w Grupie Impel, które potwierdza bezpodstawność tych oskarżeń.Edward Laufer
Wiceprezes Zarządu
IMPEL SA

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oświadczenie zarządu Impel SA