Oświęcim wybrał rowerowego operatora

PAP, DI
opublikowano: 28-12-2019, 12:26

Już wiosną przyszłego roku w Oświęcimiu będzie można wypożyczyć rower miejski. Magistrat wyłonił operatora, który stworzy sieć wypożyczalni.

Miasto chciało przeznaczyć na zorganizowanie sieci wypożyczalni 450 tys. zł. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Nikt się nie zgłosił. Na kolejny wpłynęła tylko jedna oferta - firmy z Warszawy. Opiewała na ok. 550 tys. zł. Magistrat ją przyjął i wkrótce podpisze umowę z operatorem, który ma bogate doświadczenie w tym zakresie. Z usług warszawskiej firmy korzysta już wiele samorządów.

Władzom miasta zależy, aby mieszkańcy i turyści mogli korzystać z „oświęcimskiego roweru aglomeracyjnego” od początku maja do końca października przyszłego roku. Partnerem miasta w tym projekcie jest gmina Oświęcim. Oba samorządy przygotowują nową atrakcję w ramach powołanej kilka miesięcy temu Aglomeracji Oświęcimskiej.

Oświęcim będzie pierwszym miastem w zachodniej Małopolsce, które będzie posiadało taką sieć. Zaplanowano dziewięć wypożyczalni. Siedem działałoby w Oświęcimiu, m.in. na starówce i osiedlu Zasole, które leży w pobliżu byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Dwie zostałyby umieszczone w Brzezince przy centrum obsługi turystów nieopodal byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau, a także w Harmężach przy Centrum św. Maksymiliana.

Aglomeracja oświęcimska to jeden z pierwszych w województwie małopolskim projektów dotyczących współpracy sąsiadujących samorządów. Tworzą ją miasto Oświęcim, gmina Oświęcim oraz Chełmek. Wspólne działania dotyczą m.in. ochrony zdrowia, komunikacji, ekologii, kultury i sportu. Aglomerację, która nie stanowi odrębnego podmiotu w rozumieniu prawa, zamieszkuje ok. 70 tys. mieszkańców. Jej obszar liczy blisko 130 km kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy