OTB Ventures pod skrzydłami inwestora Skype’a

opublikowano: 04-03-2020, 22:00

Największy polski fundusz VC dołączył do sieci Draper Venture Network. Może ściągnąć m.in. inwestorów z Doliny Krzemowej.

Draper Venture Network (DVN) jest międzynarodową siecią inwestorów z sektora venture capital (VC). Szacuje się, że aktywa skupionych w niej funduszy mają łączną wartość 1,6 mld USD. Na czele zrzeszenia stoi Tim Draper, który w trakcie kariery zainwestował m.in. w Baidu, Hotmaila, Skype’a, Teslę, SpaceX, SolarCity, Twittera czy Twitcha. Do swojej sieci właśnie zaprosił polski fundusz OTB Ventures, zarządzany przez Adama Niewińskiego i Marcina Hejkę.

WYSKOK W ŚWIAT:
WYSKOK W ŚWIAT:
Nasze spółki trafią na radar kilku tysięcy korporacji — mówi Marcin Hejka (po lewej), partner zarządzający i współzałożyciel OTB Ventures, który razem ze wspólnikiem Adamem Niewińskim (po prawej) dołączył do sieci inwestorów rozwijanej pod skrzydłami Tima Drapera.
Fot. ARC

Inwestorzy niespełna dwa tygodnie temu ogłosili, że zgromadzili w sumie 100 mln USD, stając się największym podmiotem inwestującym w technologiczne start-upy w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej i Wschodniej. Włączenie do DVN oznacza dla funduszu promocję na rynkach międzynarodowych i dostęp do ekosystemu inwestycyjnego, m.in. takich ośrodków startupowych, jak Dolina Krzemowa.

Tim Draper, który jest współwłaścicielem także firmy Draper Fisher Jurvetson z sektora venture capital, liczy, że podmioty skupione w sieci zaczną się włączać również w rundy inwestycyjne start-upów z Europy Środkowej i Wschodniej, rekomendowanych przez znający lokalny rynek OTB Ventures.

— Strategia OTB wychodzi naprzeciw potrzebom dojrzewającego rynku Europy Środkowej i Wschodniej i cieszymy się na myśl o współpracy z zespołem funduszu i jego spółkami portfelowymi. Będziemy je wspierać w budowaniu pozycji rynkowej — podkreśla Tim Draper.

Sieć DVN powstała 1990 r. Z przedstawionych przez jej przedstawicieli podsumowań wynika, że firmy członkowskie zainwestowały w ponad 1100 spółek, z czego w przypadku około 200, współpraca została zwieńczona wyjściami kapitałowymi. Fundusze z DVN są aktywne w szczególności na rynkach obu Ameryk, Azji i Bliskiego Wschodu.

Poznaj program warsztatu "Alternatywne Spółki Inwestycyjne", 18 maja 2020, Warszawa >>

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane