Czytasz dzięki

Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 10-03-2020, 22:00

Getin Bank utrzymał pozycję lidera rankingu rachunków oszczędnościowych. Konkurenci oferują mniej, ale przyjmują wyższe depozyty

W świecie finansów mało jest ostatnio miejsc, w których nie doszło do dynamicznych zmian. Dla oszczędzających na kontach od spokoju ważniejsza jest jednak wysokość odsetek, a te pozostają niskie w porównaniu z relatywnie wysoką inflacją.

Liderem rankingu kont oszczędnościowych „PB” pozostaje Getin Bank, który na rachunku Bonus za aktywność proponuje nowym klientom 3,5 proc. Atutem tego rachunku jest naliczanie odsetek przez 12 miesięcy, ale daje to niewiele, bo limit wkładu to ledwie 10 tys. zł.

Dwa razy więcej gotów jest nagrodzić stawką 3 proc. Alior Bank, ale nie wiadomo, czy bank przedłuży obowiązującą ofertę po 31 marca 2020 r. W Banku Pekao limit to 30 tys. zł (w wersji Premium 100 tys. zł), a oprocentowanie w wysokości 3 proc. w skali rokuobowiązuje przez 120 dni. Mniej, bo 92 dni, aktywna jest promocja na koncie w T-Mobile Usługach Bankowych, gdzie można zdeponować 50 tys. zł.

Na pozostałych kontach uzyskać można mniej niż 3 proc. W porównaniu z sytuacją sprzed miesiąca nieco więcej odsetek naliczy mBank (2,6 proc. na koncie Moje cele), a z 2,6 do 2,5 proc. spadło oprocentowanie na koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu