Czytasz dzięki

OTP szykuje się do przejęcia banku w Polsce

opublikowano: 31-10-2014, 08:19

Potwierdzają się niedawne informacje Pulsu Biznesu. OTP Bank, największy węgierski bank zamierza przejąć polski bank i wykorzystać jego technologiczne know-how do obniżki kosztów w całej grupie, powiedział Bloombergowi proszący o anonimowość informator.

Na początku października Puls Biznesu pisał, że OTP Bank chce przejąć FM Bank PBP. Bloomberg dowiedział się, że w tym tygodniu zarząd węgierskiego banku odbył dwudniowe spotkanie z konsultantami McKinsey & Co. Było poświęcone głównie strategii bankowości elektronicznej OTP.

Bloomberg

Bloomberg przypomina, że działający w dziewięciu krajach Europy środkowej i wschodniej OTP dąży do obniżki kosztów po rekordowej stracie, którą zanotował w drugim kwartale.

FM Bank PBP jest najmniejszym bankiem w Polsce, powstałym z połączenia detalicznego FM Bank i korporacyjnego Banku Polskiej Przedsiębiorczości. Od kilku miesięcy działa pod dwiema markami handlowymi: BIZ Bank, skierowaną do firm, i Smart Bank, który jest pierwszym dostępnym wyłącznie za pośrednictwem aplikacji bankiem.

Według nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu”, są co najmniej cztery podmioty, które intensywnie badają bank: AnaCap Financial Partners, OTP, BOŚ Bank i Alior Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane