Otwarcie handlu na GPW powinno być spokojne

(Artur Szymański)
opublikowano: 09-02-2005, 09:37

Nie zanosi się raczej, by miało dojść do jakichś większych zmian indeksów na początku środowej sesji. Na poziomach wczorajszych zamknięć zaczęły dzień giełdy w Europie jak również nasze kontrakty na WIG20.

Nie zanosi się raczej, by miało dojść do jakichś większych zmian indeksów na początku środowej sesji. Na poziomach wczorajszych zamknięć zaczęły dzień giełdy w Europie jak również nasze kontrakty na WIG20.

Możliwe jest, że inwestorzy przedłużą sobie okres odpoczynku po ustanowieniu w poniedziałek nowych szczytów hossy. Wszystko jednak zależeć i tak będzie od woli zachodnich spekulantów, którzy nie raz już potwierdzali swoją nieobliczalność w dowolnym momencie wchodząc na rynek z dużymi pieniędzmi, ale i równie niespodziewanie zeń wychodząc.

We wtorek nie było ciągu dalszego wspinaczki po nowe szczyty. Trudno precyzyjnie przewidzieć konkretną datę kiedy to nastąpi, ważne natomiast żeby w ogóle to miało miejsce. Wydaje się jednak, że w odróżnieniu od sytuacji z początku stycznia, tym razem poziom 2000 pkt rzeczywiście zostanie osiągnięty w perspektywie kilkunastu dni. Sprzyja temu dobra koniunktura na światowych giełdach, czynniki techniczne na GPW oraz przesunięcie na jesień terminów wyborów do parlamentu.

Wczoraj tandem TP-PKN Orlen nie zdołał pociągnąć reszty spółek za sobą. Większość komponentów WIG20 zanotowała spadki kursów, co przełożyło się na obniżkę wartości indeksu o 0,16 proc. Można sądzić, że wtorek był tylko przystankiem we wzrostach. Za taką tezą przemawia spadek obrotów. Wsparciem dla indeksu jest poniedziałkowa luka hossy 1935-38 pkt. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane