Outsourcing Experts celuje w 200 mln zł

KA
opublikowano: 03-08-2012, 00:00

Dużych akwizycji jak nie było, tak nie ma, ale synergie leżące u podstaw fuzji mają w tym roku przynieść efekty.

Cursor, spółka z grupy Outsourcing Experts, zajmująca się dotychczas outsourcingiem sprzedaży (przedstawiciele handlowi i logistyka materiałów marketingowych), wchłonęła firmę Multitex. Korzystając z jej doświadczenia, chce rozwijać nowy rodzaj działalności, czyli outsourcing procesów zakupowych.

— Bierzemy na siebie znalezienie producenta, złożenie zamówienia i dostawę naszemu klientowi gotowego produktu — tłumaczy Artur Wojtaszek, prezes Cursora.

W praktyce chodzi o zamawianie gadżetów, które klienci Cursora mogą wykorzystywać w promocjach. Za pośrednictwem agencji Silverbird firma zrealizowała już zamówienie dla operatora sieci T-Mobile, któremu dostarczyła smycze, kubki, etui na laptopy, piłki dmuchane i notesy. Przychody Multiteksu wynosiły kilka milionów złotych. Konrad Rochalski, prezes Outsourcing Experts, liczy jednak, że w nowej strukturze szybko wzrosną.

— Dzięki przejęciu Multiteksu w ciągu dwóch lat przychody Cursora wzrosną o 25 mln zł — deklaruje Konrad Rochalski.

W ujęciu skonsolidowanym w 2011 r. Outsourcing Experts miał 170,1 mln zł przychodów i 10,5 mln zł zysku netto.

— Zakładamy, że w tym roku zbliżymy się do 200 mln zł przychodów. Wzrost zysku będzie przynajmniej kilkunastoprocentowy. W pierwszych miesiącach 2012 r. zyski były większe o 30 proc. od tych z poprzedniego roku. Korzyści przynoszą już synergie, na które liczyliśmy po fuzji — mówi Konrad Rochalski. Outsourcing Experts powstał w połowie 2011 r. w wyniku połączenia grupy Archidoc z Neo BPO. Firma nie prowadzi działalności operacyjnej. Jest matką czterech spółek. Największą z nich jest Cursor. Poza nim w skład grupy wchodzą specjalizujący się w zarządzaniu dokumentamiArchidoc, wykonujący rebrandingi Galposter oraz Voice Contact Center, prowadzące infolinie i sprzedaż przez telefon. Przeprowadzając fuzję, właściciele Archidoca i Neo BPO zapowiadali znaczące akwizycje. Przejęcie Multiteksu i wcześniejsze spółki Twist (obecnie Galposter Południe) trudno jednak za takie uznać.

— Firmy, z którymi rozmawiamy bądź rozmawialiśmy, mają 8-100 mln zł obrotów. Jesteśmy jednak bardzo ostrożni i mamy wobec potencjalnych partnerów duże wymagania. Łatwo jest przyłączyć do grupy spółkę, która ostatecznie okaże się kłopotem — komentuje Konrad Rochalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu