PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Owsiak: Polacy powinni być dumni z Wielkiej Orkiestry

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-01-2006, 13:03

Polacy powinni być dumni, że mają taką inicjatywę, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - powiedział w niedzielę inicjator WOŚP Jurek Owsiak na konferencji prasowej w TVP.

Polacy powinni być dumni, że mają taką inicjatywę, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - powiedział w niedzielę inicjator WOŚP Jurek Owsiak na konferencji prasowej w TVP.

    Owsiak zainaugurował XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po godz. 10 w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie.

    Podkreślił, że bez polskiego społeczeństwa nie udałoby mu się stworzyć Orkiestry. Poinformował, że przed południem na koncie WOŚP zebrano już 68 tys. zł z  licytacji złotych medali i kart telefonicznych, oraz 280 tys. zł z aukcji internetowych.

    Zaznaczył, że stan konta Orkiestry zmienia się z minuty na minutę. Jak mówił Owsiak, dotychczas odnotowano 30 tys. wizyt na internetowej stronie WOŚP.

    Podczas tegorocznego XIV Finału, pieniądze zbiera ponad 120 tys. wolontariuszy, którzy prowadzą zbiórki uliczne.

    Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone będą na zakup sprzętu ratującego życie dzieci  poszkodowane w wypadkach oraz na naukę pierwszej pomocy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane