Paged chce skupić się na handlu w segmencie meblowym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-12-2005, 20:19

Grupa Paged, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i handlem sklejką oraz meblami, planuje skoncentrować się na rozwijaniu handlu w segmencie meblowym - poinformował PAP prezes Pagedu Krzysztof Bukowski.

Grupa Paged, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i handlem sklejką oraz meblami, planuje skoncentrować się na rozwijaniu handlu w segmencie meblowym - poinformował PAP prezes Pagedu Krzysztof Bukowski.

"Mamy już wystarczająco rozbudowane moce produkcyjne, więc jeśli chodzi o segment meblowy, to będziemy koncentrować się teraz na budowaniu rynku zarówno w kraju, jak i za granicą" - powiedział Bukowski.

"Chcemy przekształcać naszą działalność z produkcyjno-handlowej, etapami w handlowo-produkcyjną i rozwijać się poprzez wzrost w handlu. W 2005 roku przychody grupy wykreowane z działalności handlowej wyniosą około 80 mln zł" - dodał.

Spółka planuje rozwijać odziały za granicą, które zajmują się kontraktową sprzedażą mebli do sieci hotelowych i gastronomicznych.    Paged posiada już spółkę w Wielkiej Brytanii sprzedającą meble na rynku kontraktowym zarówno z własnych fabryk, jak i z Dalekiego Wschodu.

W październiku w Polsce została założona druga spółka. Bukowski zapowiedział możliwość utworzenia kolejnej spółki działającej w tym segmencie w Stanach Zjednoczonych.

"Trwają już zaawansowane prace i poważnie rozważamy taki ruch na rynku amerykańskim" - powiedział.

Strategia Pagedu zakłada sprzedaż aktywów nie związanych z podstawową działalnością. W związku z jej realizacją spółka zawarła z WEPA Papierfabrik AFH GmbH umowę sprzedaży akcji Fabryki Papieru Piechowice SA za 3,06 mln zł.

Aby jednak doszło do transakcji, konieczna jest m.in. zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie akcji przez WEPA.

"Według mojej wiedzy, zgody prezesa UOKiK trzeba się spodziewać na początku stycznia, a transakcja powinna być zamknięta do końca stycznia" - powiedział Bukowski.

Paged chce odkupić od Skarbu Państwa pakiet mniejszościowy spółki Paged Sklejka, w której posiada akcje odpowiadające 75,09 proc. kapitału zakładowego.

"Mam nadzieję, że transakcja ta zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2006 roku. Po dokupieniu tych akcji od Skarbu Państwa nasze zaangażowanie wzrośnie do 99,5 proc." - powiedział Bukowski.

Po trzech kwartałach grupa Pagedu ma 13,3 mln zł zysku netto i 226,7 mln zł przychodów, a prognoza grupy na 2005 rok zakłada uzyskanie 18,2 mln zł zysku netto i 310 mln zł przychodów.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane