PAIH bez szefowej

opublikowano: 28-01-2021, 21:10

W czwartek rano agencja inwestycji przeszła spod nadzoru kancelarii premiera do Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii. Po południu Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezesa, została odwołana.

W czwartek o godz. 15 Grażyna Ciurzyńska, od marca 2019 r. p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), wysłała do pracowników pożegnalnego maila. Została odwołana. Dzień wcześniej zapadła decyzja, że kierowana przez nią agencja przechodzi spod nadzoru kancelarii premiera pod pieczę Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii (MRPiT). Rozporządzenie weszło w życie w czwartek rano. Z informacji “PB” wynika, że zmiana właścicielska była efektem wewnątrzkoalicyjnych negocjacji.

Dwa lata jako p.o.
Dwa lata jako p.o.
Grażyna Ciurzyńska została powołana na p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w marcu 2019 r. Niecałe dwa lata później została odwołana.

Grażyna Ciurzyńska poinformowała pracowników, że stery przejmuje Grzegorz Słomkowski, dotychczasowy członek zarządu PAIH. Chodzą słuchy, że kandydatem na prezesa jest Krzysztof Drynda, wymieniany już przy poprzednich roszadach w agencji. Krzysztof Drynda, sekretarz struktur opolskich Porozumienia, był od 2016 r. do listopada 2020 r. wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a obecnie jest dyrektorem w MRPiT.

Jarosław Gowin, szef MRPiT, w ubiegłym tygodniu powołał Grzegorza Piechowiaka, członka kierowanego przez niego Porozumienia, na stanowisko wiceministra oraz pełnomocnika ds. inwestycji zagranicznych. Nowy minister nadzoruje PAIH i specjalne strefy ekonomiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane