Czytasz dzięki

Palihapitiya: To nie bogacze zapłacą za kryzys

WST, CNBC
opublikowano: 11-04-2020, 11:58

Stany Zjednoczone nie powinny ratować miliarderów i zabezpieczać fundusze, gdyż to niestety nie bogacze zapłacą za obecny kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Lepiej dać pieniądze zwykłym ludziom, uważa Chamath Palihapitiya, założyciel i dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Social Capital.

W wywiadzie dla stacji CNBC, urodzony na Sri Lance menedżer i były zarządzający w Facebook podkreślił, że obecnie życie i prace tracą zwykli ludzie z Main Street, a nie bogaci dyrektorzy generalni.

Chamath Palihapitiya
Zobacz więcej

Chamath Palihapitiya fot. Bloomberg

To co do tej pory zostało zrobione, to nieproporcjonalne wsparcie słabo radzących sobie prezesów i zarządów, a powinno się pozwolić im upaść. Mówię przede wszystkim o funduszach hedgingowych, które służą bandzie miliarderów z rodzinnych biur. A to są podobno najbardziej wyrafinowani inwestorzy na świecie. Czy powinniśmy się martwić, że nie będą mieli luksusowych wakacji? – twierdzi Palihapitiya.

W jego opinii, działania podjęte przez Rezerwę Federalną (Fed) będą miały poważne konsekwencje dla gospodarki. Przypomina, że zadysponowane środki pieniężne, tym razem kolejne 2,3 bln USD staną się wymagalne i będą musiały być uregulowane.

Zdaniem Palihapitiya, lepiej byłoby po prostu dać więcej pieniędzy Amerykanom.

Fed tworzy minę i tworzy rachunek, który stanie się wymagalny. Byłoby lepiej, gdyby dał pół miliona każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku w Stanach Zjednoczonych – wyjaśnił CEO Social Capital.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, CNBC

Polecane