Palladia: Dolar wciąż jest mocny

Marek Rogalski
opublikowano: 05-10-2004, 10:46

Od wczoraj amerykańska waluta nadal pozostawała mocna. Notowania EUR/USD nie zdołały jednak przełamać kluczowych wsparć w okolicach 1,2250. Nie można wykluczyć, iż dzisiaj próba ta zostanie ponowiona, gdyż wsparciem dla „zielonego” może stać się zaplanowane na godz. 16:30 wystąpienie Alana Greenspana podczas Konwencji Stowarzyszenia Bankowców Amerykańskich.

Rynek spodziewa się, iż szef FED odniesie się stanu amerykańskiej gospodarki i inwestorzy usłyszą pozytywne informacje. Jednak przemówienie jest tylko przemówieniem, a dane makroekonomiczne są suchą statystyką, która ostatnio nie jest jednak najlepsza – dzisiaj o godz. 16:00 poznamy kluczowy indeks ISM dla sektora usług za wrzesień (szacunki nieznacznego wzrostu do 59 pkt. z 58,2 pkt. w sierpniu). Nie można jednoznacznie określić, iż pokryją się z oczekiwaniami rynku...

Nieco wcześniej nadejdą analogiczne dane z Eurostrefy – o godz. 10:00 publikacja indeksu PMI dla sektora usług za wrzesień (prognoza 54,4 pkt. wobec 54,5 pkt. w sierpniu), a o godz. 11:00 dane o bezrobociu za sierpień (przewidywania b.z. czyli 9 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu