Panettone z ziołami, bakłażanem i oliwkami

CB, PAP
opublikowano: 06-12-2012, 00:00

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE

Włosi nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku bez wielkich ciast w ozdobnych pudłach, sprzedawanych w supermarketach i cukierniach — panettone i pandoro.

Przywiązani są jednak do tradycyjnych wersji: bez żadnych dodatków albo z klasycznymi, takimi jak rodzynki i skórka pomarańczowa.

Na przedświątecznych targach Re Panettone (Król Panettone) w Mediolanie, z udziałem 36 najlepszych cukierników z Italii, zaprezentowano nowe odmiany tego ciasta: z oliwkami, bakłażanem, białym serem robiola, bazylią, rozmarynem, a także ostrą papryczką peperoncino.

Mistrzowie cukiernictwa używają do wypieku również specjałów ze swoich regionów. W cukierniach w Kampanii na południu używa się masła z popularnego tam mleka bawolic zamiast tradycyjnego. Toskańscy cukiernicy dodają zioła, tamtejszą oliwę czy nasączają ciasta wyśmienitym winem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CB, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy