PAP: Premier nominował Streżyńską na stanowisko prezesa UKE

(Marek Druś)
opublikowano: 08-05-2006, 19:42

Premier Kazimierz Marcinkiewicz nominował Annę Streżyńską na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), poinformował PAP powołując się na źródła rządowe. To zaskoczenie, bo nie było jej w grupie kandydatów na to stanowisko przedstawionych premierowi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Premier Kazimierz Marcinkiewicz nominował Annę Streżyńską na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), poinformował PAP powołując się na źródła rządowe. To zaskoczenie, bo nie było jej w grupie kandydatów na to stanowisko przedstawionych premierowi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Pierwsze sygnały, że pełniąca funkcję p.o. prezesa UKE Streżyńska znalazła się poza grupą kandydatów wskazanych przez KRRiT pojawiły się 30 marca. Poinformował o tym Presserwis. W rozmowie z PAP Streżyńska powiedziała wówczas, że ”jeśli jest to prawda, oznacza to, że KRRiT odrzuciła moją strategię obniżania cen detalicznych na rynku telekomunikacyjnym i wszystko, co przez ostatnie trzy miesiące zostało zrobione w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej".

25 kwietnia KRRiT przedstawiła premierowi trzy kandydatury na prezesa UKE: Ewy Gołębiowskiej (byłej dyrektor departamentu rynku pocztowego Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty), Andrzeja J. Piotrowskiego (wykładowcy w Zakładzie Podstaw Telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej) i Andrzeja Polaczkiewicza (ekonomisty z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego).

UKE nie miał prezesa od połowy stycznia 2006 roku, kiedy zlikwidowano Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty i powołano w jego miejsce UKE.

PAP, MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane