Papierosy w Kalifornii tylko dla dorosłych

opublikowano: 08-06-2015, 00:00

By bez sankcji prawnych napawać się dymkiem, mieszkańcy najludniejszego stanu w USA będą musieli mieć 21 lat, a nie 18.

To jeden z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących wieku palaczy w USA (podobna regulacja obowiązuje m.in. na Hawajach).

— Nie będziemy siedzieć z założonymi rękami, podczas gdy rosnący rynek tytoniowy wciąga kolejne młode pokolenia w nałóg, który je zabija. Firmy tytoniowe są wyrachowane — doskonale wiedzą, że częściej uzależniają się osoby, które zaczynają palić w młodym wieku — powiedział Ed Hernandez, demokratyczny senator, autor projektu ustawy.

Według Instytutu Medycyny, zdrowotnego ramienia Narodowej Akademii Nauk, podwyższenie wieku do 21 lat zmniejszy liczbę przedwczesnych zgonów nawet o 200 tys. wśród osób urodzonych w latach 2000-19.

Tymczasem Cigar Association of America sprzeciwia się nowej restrykcji, uzasadniając swoje stanowisko tym, że przecież 18-latkowie mogą służyć w wojsku, głosować i podpisywać umowy, powinni zatem korzystać z prawa do palenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu